Skam 4. sezon 1. bölüm izle

Sinema Modu
Daha sonra izle
Skam 4. sezon 1. bölüm Du hater Ã¥ henge med oss
Beğendim
Beğenmedim

Bölüm hakkında ne dediler?

 1. @Koolpa (Misafir)

  @eqe M.I.A. - Paper Planes olabilir baya benziyor all i wanna do kısmı

 2. @xhalee14 (Misafir)

  Aq 3. Sezonda nokta ile william ı göremeyince sezon atladım ilk bölümden sıktı 3. Sezon

 3. @@fark (Misafir)

  Norveçe gidelim kankiler

 4. @kişilik (Misafir)

  İsLaM MoDeRn DiN DeĞiLdİr !

 5. @insan (Misafir)

  sonunda istediğim sezon yaaa bıkmıştım 3. sezondan

 6. @eqe (Misafir)

  19.dakıkada soyledıklerı melodıyı bılen var mı ?

 7. @sabensu (Misafir)

  sana neden namazı öyle kıldı ki

 8. @winona (Misafir)

  tam izlerken ezan okunması kfpdlsşsöaisödşkd

 9. Bu yorum spoiler içeriyor okumak için tıklayınız.
  @Garipsiniz (Misafir)

  3. Sezonu izlemeyen homofobikler için özet geçeyim. William ve Noora Londra’ya taşınmıştı ama William çalışmaya başladığı için Noora’yla ilgilenmemeye ve babasının yanında uslu çocuk olmaya başladı. Noora bundan sıkıldı ve Osla’ya geri döndü. William onunla ilgilenmeyip işkolik olunca kız da Londra’da yalnız kaldı doğal olarak, çevresi de yok. “Ara verdik” dediler, Evan’la Isak’ın aşkının yanında bit bit bit öterek sürekli aşk acısını anlattı, bu beni inanılmaz sıktı. Arkadaş ortamında da aşk acısı dinleyebilen bir tip değilim.

  Neyse, Isak’la Even beraber oldu fakat bu zor oldu çünkü geçen sezon Evan’ın Sonja diye bir kız arkadaşı vardı. Evan’ın Isak’a her fırsatta ilgi gösterip öpüp koklayıp Sonja’ya dönmesi Isak’ı çok üzdü. Sonra Isak “bu böyle gitmez” deyince Sonja’dan ayrıldı, Isak’la beraber oldular. Daha sonra Evan’ın manik depresif bipolar bozukluğu olduğu ortaya çıktı. Hastalığı biraz araştırdım, ani duygu değişimleri yaşanmasa bağlı olarak insanın bütün hayatını etkileyen bir psikolojik rahatsızlıkmış. Yani bir an mutluluktan havalara uçarken aniden sinirlenip garip şeyler yapabiliyorlar ya da dizideki örneği gibi Isak’la seviştikten sonra dışarı çıkıp çıplak olarak sokaklarda gezmişti, polis tarafından yakalanmıştı. Shameless izlediyseniz bilirsiniz, orada da Ian ve annesi Monica’nın bu hastalığı vardı.

  Bipolar bozukluğu olan kişiler bazen çok anlamsız şeyler yapabiliyorlar bu yüzden sürekli kontrol altında olmaları, ilaç kullanmaları ve psikoterapi görmeleri gerekebiliyor. 9. Bölüme kadar Evan’ın bu durumu ortaya çıkmamıştı, yani iyi idare ediyordu. Daha sonra Isak bunu öğrenince çok üzüldü ama yine de birlikte olmaya karar verdiler. Krizde olduğu bir dönemde Evan uyurken Isak onun başında bekledi. Bu kısmı bence çok duygusaldı.

  Kaç tane erkek, kız arkadaşının ya da erkek arkadaşının ciddi bir psikolojik problemi olmasına rağmen onu terk etmeyip yeri geliğinde bakıcılık yapar ki? Bir sürü erkek, belki de erkeklerin % 80’i kız arkadaşını morali bozuk, canı sıkkın olduğunda dinlemiyor, kendini eğlendirecek bir kız arkadaş arıyor. Kötü günlerinde yanlarında olmuyorlar. Dizinin son 2-3 bölümüne gaylerin sevişmesi değil, bu açıdan bakarsanız bir çok erkeğin, sevgilisini Isak kadar çok sevmediğini anlayabilirsiniz. Dizideki kızlar bile erkeklerle sadece sevişmek için takılıyor.

  21. Yüzyılda da homofobiklik bana çok saçma geliyor, ne bileyim gay evliliklerini yasalaştıran bir sürü ülke var. Norveç de bunlardan biri, 2009 yılından beri eşcinsellerin kanun önünde evlenebilmesi kabul edildi. Dünya’da milyarlarca insan yaşadığını ve tek tip bir cinsel birliktelik olmadığını kabul etmek size neden zor geliyor? Kaldı ki eşcinsellik sadece kendi cinsinle sevişmek değil, kendi cinsine duygusal bir yakınlık hissetmek, kendi cinsine karşı bir heyecan duymak ve ona aşık olmak demek. Eşcinsellik de bir sürü insanın elinde olmayan bir şey, aşık olduğunuz kişiyi siz kendiniz seçemiyorsunuz. Isak’ın Evan’a karşı ilgi duymaya başlaması da böyle oluyor. 2 sezondur kızlarla sevişse bile duygusal olarak Evan’a ilgi duymaya başlıyor ve ondan sonra kendisi bile biseksüel olduğunu kabul edemiyor. Yani erkeklerden değil, sadece Evan’dan hoşlandığını söylüyor. “Gayim deyip tayt giyecek, makyaj yapıp gay pride’a katılacak halim yok” diyor. Burada Eskild’in söyledikleri çok anlamlı. Eşcinseller farklılık olsun diye bunları yapmıyor, böyle insanlar oldukları için bunları yapıyor. Farklı biri gibi davranmaktansa kendileri olarak ölmeyi, dövülmeyi, toplum içinde hor görülmeyi kabul ettikleri için bunları yapıyor. İmkanları olsa, seçim hakları olsa her gün tehdit aldıkları bu hayatı seçmezlerdi herhalde değil mi? Demek ki seçemedikleri için kendileri gibi olmak zorundalar. Size de bu açıdan bakmanız için dizi bir fikir sunmuş. 3. Sezonu atladıysanız çok şey kaybetmişsiniz.

 10. @Adrena (Misafir)

  İslam. Sadece biraz garip bir din.

 11. @Nooraa (Misafir)

  5.sezon var mı bilenlerr

 12. @mursitturgut (Misafir)

  Eşcinsellik neyse de bi insan kendi dinini de mi yanlış yorumlar ya. Eşcinseller bu salakların dediklerine alınmasınn çünkü onlar herkese karşı malllar

 13. @Ata (Misafir)

  En güzel 3 sonra 2

 14. @chris&eva (Misafir)

  3. sezon bok gibiydi, direk 4 e geçtim jğçşxd

 15. @emirganii (Misafir)

  3.sezonu sadece kızlar mı izledi aq

 16. @Fey (Misafir)

  Galiba en sevdiğim sezon olucak

 17. @İsak ♥️ (Misafir)

  Her sezon aynı şey oluyor: o sezonda anlatılan karakter etrafındaki insanlar konuşurken kendi telefonundaki mesajları okuyo. Çok garip.

 18. Bu yorum spoiler içeriyor okumak için tıklayınız.
  @isimsizz (Misafir)

  o zaman size bir surprizzz william bu sezonun 8. bölümünde efsanevi bir sekilde geri dönüs yapiyor ❤

 19. @amiplihucre (Misafir)

  bu sezonda sana yımı anlatıyor

 20. @Hiç (Misafir)

  Namazı yanlış kılmıyor bu arada. Bazı müslüman kadınlar böyle kılıyor.

 21. @glc2526;

  yalnız gayler olduğundan 3. sezonu izlemedim deyip burada namaz kılan biribi kılsın namaz ne güzel ne zararı var diyemezsin ben de müslümanım bu dizi de olması da çok hoş fakat koskoca bir sezonu izlememişsin sırf tercihlerden ötürü gelip burada saçma sapan savunuyorsun

 22. @limefluous;

  William ve Noora neden ayrıldı? 3. sezonu izlemedim de ben. Ve kaçıncı bölümde olduğunu da biliyorsanız söyler misiniz lütfen. Bir de sizce izlemeli miyim, önemli şeyler oluyor mu? Ben açıkçası biraz rahatsız oldum o yüzden izlemedim 3. sezonu. Onlara saygı duyuyorum ama bu da benim tercihim saygı duyun lütfen.

 23. @reyes (Misafir)

  William çalım manyağı yapar bunları

 24. @reyes (Misafir)

  William onları çalım manyağı yapar

 25. @@skam.chris.turkiye (Misafir)

  Takip eder misiniz? :)

 26. @lacrimosa3;

  Gayet normal namaz kıldı. Önemli olan yaptığı ibadet yahu. Şu safsatalardan kurtulamadığınız için insanlar bölünüyor zaten.

 27. @Kanka (Misafir)

  Namazı yanlış. Yapmadı mi erkek kilisi ile.kildi

 28. @Zeynepay;

  Islam dini insanları ayırmaz. Insanlara verilen bir irade vardır ve insanlar o iradeyi kullanarak bir seçim yaparlar yani ayrım yapan din değil insanlar.

 29. @Seda (Misafir)

  Islam dini insanları ayırmaz. Insanlara verilen bir irade var ve insanlar o iradeyi kullanarak bir seçim yaoarlar hepsi bu. Din ile bir alakası yok. Bu bölümde sacmalamışlar. Sana'nın da cevap vermemesi sinirlerimi bozdu.

×