Our World War 1. sezon 1. bölüm izle

Sinema Modu
Daha sonra izle
Beğendim
Beğenmedim

Bölüm hakkında ne dediler?

 1. @ilhansnt;

  Yaw kardeşler 144 çözünürlüğü Nasıl gecebilirim...please

 2. @ilhansnt;

  Arkadaşlar 144 çözünürlüğü Nasıl gecebilirim....

 3. @kompedan;

  güzel,,,yada ben savaş filmi seviyorum

 4. @Fargo_;

  Bu diziye güzel diyenler bu tür savaş dizilerini hiç izlememiş anlaşılan...Zaman kaybı izlemezseniz birşey kaybetmezsiniz.

 5. @deanxd1;

  Türkleri gösterirler mi acaba bir bilgisi olan varsa söylesin :)

 6. @karataysm;

  Mons savası,1.Dünya Savası'nın ilk savasıdır.Alman Orduları'nın 3 Agustos'ta Belçika'yı isgal etmesiyle beraber,John French komutasındaki bir ingiliz ordusu 14 Agustos'ta Avrupa'ya geldi.Planları, General Lanzerec komutasındaki Fransız 5.Ordusu ile bulusana kadar ihtiyatlı bir sekilde ilerlemekti.Ordular,Charleroi'de bulusacaktı.

  22 Agustos'ta Ingiliz ordusu Alman 1.Ordusu'nun Devriyeleriyle karsılasınca bir çatısma çıktı.General French Almanların devriye yolladıklarına göre,Alman ordusunun sehire saldırdıgını düsünerek Alman ordusuna saldırmayı planladı.Ama Ingiliz istihbaratı oradaki Alman ordusu hakkında herhangi bir bilgileri olmadıgını,sayılarının'da belirsiz oldugunu belirterek böyle bir saldırı'nın basarısız olabilecegini söylemesi üzerine,General French ordusuna Mons Kanalına geri çekilerek orada mevzilenmesi seklinde bir emir verdi.

  Bu arada Alman 1.Ordusu'nun generali Kluck,bölgede'ye Ingiliz ve Fransız gücleri'nin geldigini ögrendi.Bunun üzerine Kluck,ordusuna Fransız ordusuna saldırı emri verdi.Yapılan Sambre savasının sonucunda,Fransızlar güneye dogru geri çekilmek zorunda kaldı.

 7. @Uppmind;

  Gerçekten de güzel izlemeye değer bir dizi

 8. @mustafaoztekin;

  Eğer Çanakkale olursa (ki olmasını gerçekten isterim) Türkleri kötü anlatacaklarını düşünmüyorum. Amerika dizilerinde Türkleri kötü göstermişlerdi (Sanırım The Pacific) ama konu İngiliz dizisi olunca doğru gerçekte olanı ekrana yansıtırlar. Band of Brothers hayranı olarak böyle diziler görmek beni mutlu ediyor. Darısı biz Türkiye'nin başına diyeyim.

 9. @Irmaaaaak;

  Bu tarz dizi-film izleyen tek kız ben miyim ? O.o

 10. Bu yorum spoiler içeriyor okumak için tıklayınız.
  @oaygun;

  bir çok savaş atlanmış sanırım sadece ingiliz askerlerinin savaştığı cephe olacak..

 11. @doubleDuty;

  Her ne kadar ingiliz askerlerini övüyor gibi görünse de izlediğim en objektif tarihsel set

 12. @Suphii;

  Harukulade :) Adamlar dört adım yerde 1 saat dizi çekiyorlar sinema filmi izliyor gibi kendimizi kaybediyoruz .. Her ne kadar tarihi baştan yazma edası içerisinde olsalar da güzel olmuş, Çanakkale'de görüşürüz :D

 13. @ivanov12;

  Gerçekten güzel bir dizi...

×